Minden fontos városnak van népművészeti és helyi iparművészeti múzeuma. A belépődíj a legtöbb helyen minimális, fényképezéshez viszont külön fotójegyet kell váltani, ami kb. 1 dinár. A múzeumok általában 9.30-16.30 tartanak nyitva, hétfői napokon zárva vannak. A múzeumokban szinte valamennyi felírat franciául és arabul van.
Az ország leghíresebb múzeuma a tuniszi Bardo-múzeum, amely az egész világon páratlan római kori mozaikgyűjteménnyel rendelkezik. Épülete évszázadokon át volt a főváros urainak rezidenciája. A különböző uralkodók újabb szárnyakkal bővítették a palotát. A múzeumot körülvevő hatalmas kertben pun és római kőszobrok tömegét találjuk. A Bardo-múzeum az egész világon páratlan római kori mozaik gyűjteménnyel rendelkezik.
A Kartágói Nemzeti Múzeum a virágzó Karthágó több, mint ezer éves történelmét, valamint a pun háborúk csatáit mutatja be. A múzeumot szobor-, dombormű-, és sírkőmaradványokkal teli kert veszi körül.
Sousse második legjelentősebb múzeuma a Dar Essid Múzeum, egy 18. szd.-i felújított nagypolgári ház, amelyben az eredeti berendezést csodálhatjuk meg, illetve megismerkedhetünk a 18. század nagypolgári életmódjával.
Itt mindent megtudhatunk a város és a sivatg életéről. A kiállítás keretében megnézhetjük a nomád életre jellemző kellékeket, többek között a beduin sátrakat, színes öltözékeket, és szőnyegeket.
A matmatai Berber Múzeumot egy barlanglakásban rendezték be, ami bár igen egyszerű, talán éppen ezért a leghangulatosabb ilyen építmény a faluban. A kis múzeumot a helyi berber asszonyok működtetik, tárgyi gyűjteménye révén közelebbről megismerkedhetünk a berber életmód sajátosságaival.
A különböző termeken a tunéziai mindennapokkal ismerkedhetünk meg: láthatunk berber sátrat, hagyományosan berendezett tunéziai konyhát, fantasztikus szőnyegeket, kelméket és porcelánokat és jó néhány értékes esküvői ruhát is. A tozeuri Dar Charait Múzeum gyönyörűen kialakított belső udvarban számos antik szobor és mozaik másolatát is megtekinthetjük.
Ha az egykori Sfax mindennapjaira vagyunk kíváncsiak, érdemes meglátogatni a Dar Jellouli Múzeumot, melyet a dúsgazdag Jellouli kereskedőcsalád egykori rezidenciáján rendeztek be. A Jellouli villa gyönyörű példája a 17. századi tunéziai polgári építészetnek.
A sfaxi Városháza, egy kis Régészeti Múzeumnak ad otthont. A sokféle korszakot és tárgyat felvonultató múzeum hét termében a környékről összeszedett pun, római és iszlám művészeti emlékeket vehetjük szemügyre, van itt minden az olajmécsestől a szépen díszített Koránig.
Az amfiteátrumhoz közeli múzeum mindenképpen megér egy órás betekintést. Bár nem túl nagy, de mozaikgyűjteménye néhány különlegesen szép darabot is tartalmaz, amelyek általában az arénában lebonyolított különböző műsorszámokat mutatják be.